Nemecký investor vytvorí v Trenčíne 40 pracovných miest


Warning: Illegal string offset 'show-content' in /home/html/veldan.sk/arte-content/themes/veldan/single.php on line 16

Spoločnosť HS – Tec zameraná na výrobu upínacích zariadení na upínanie obrobkov pre kovoobrábacie stroje chce v priemyselnom parku postaviť výrobnú halu.

Trenčín 13. mája (TASR) – Do priemyselného parku na Bratislavskej ulici v Trenčíne mieri ďalší investor. Spoločnosť HS – Tec zameraná na výrobu upínacích zariadení na upínanie obrobkov pre kovoobrábacie stroje tam chce postaviť výrobnú halu a vytvoriť až 40 pracovných miest.

Mestské zastupiteľstvo v Trenčíne dnes schválilo predaj 11.548 štvorcových metrov pozemkov za 346.440 eur. Súčasťou stavby budú i administratívne priestory, skladové priestory, parkovacie a manipulačné plochy.

Spoločnosť HS – Tec, spol. s r.o., Trenčín je dcérska spoločnosť nemeckej firmy Hainbuch GmbH. V súčasnosti majú v prenajatých priestoroch dve výrobné prevádzky – v Trenčíne a v Bánovciach nad Bebravou. Kúpou pozemku a následnou výstavbou si zabezpečia vlastné priestory. Spoločnosť momentálne zamestnáva 160 pracovníkov.

Podľa trenčianskeho primátora Richarda Rybníčka by už v júni tohto roku mala začať v priemyselnom parku s výrobou japonská spoločnosť Akebono. Spolu so zamestnancami ďalších spoločností, ktoré sídlia v priemyselnom parku v bývalej budove taiwanskej spoločnosti AU Optronics, by podľa Rybníčka malo do konca roku pracovať v priemyselnom parku okolo 1000 ľudí.

 

Zdroj: TASR

 

Komentovať