Mobilný internet používa polovica obyvateľov Slovenska


Warning: Illegal string offset 'show-content' in /home/html/veldan.sk/arte-content/themes/veldan/single.php on line 16

Popularita mobilného internetu na Slovensku neustále rastie. Vlani sa k mobilnému širokopásmovému internetu prostredníctvom svojho mobilného telefónu alebo iného prístupového zariadenia pripájalo viac ako 2,7 milióna užívateľov. Vyplýva to z údajov, ktoré mobilní operátori poskytli Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ).

Ako ďalej informoval hovorca RÚ Roman Vavro, všetci užívatelia využívali k pripojeniu mobilné siete tretej generácie (3G) a technológie vyššej rýchlosti (HSPA alebo LTE).

Ku koncu minulého roka sa minimálne raz za posledné tri mesiace pripojilo k takzvanému rýchlemu mobilnému internetu prostredníctvom svojho mobilného telefónu alebo iného prístupového zariadenia 2,7 milióna užívateľov.

„Z uvedeného počtu malo oddelene od hlasovej služby predplatený prídavný dátový balíček 803.700 užívateľov, 759.000 užívateľov využívalo balíčkové ponuky zahŕňajúce hlas a dátový prístup a 381.500 užívateľov sa k mobilnému širokopásmovému internetu pripájalo inými prístupovými zariadeniami,“ priblížil Vavro.

Ostatní započítaní užívatelia využívali mobilný prístup na internet bez predplatenia dátových balíčkov a platili len na základe preukázanej spotreby dát.

Zdroj: TASR, 2014

Komentovať